Atrakcje Okolicy

Charakterystyczne białe ostańce, tajemnicze jaskinie i groty, malownicze zamki i warownie, niezliczona liczba szlaków turystycznych oraz niewątpliwe piękno krajobrazu stanowią, iż Jura Krakowsko-Częstochowska to region pełen atrakcji, który warto odwiedzić.
Jurajska Przystań to idealna baza do jurajskich wycieczek, by po trudach przemierzania szlaków turystycznych, odpocząć nad wodą w pięknych okolicznościach przyrody. To co najczęściej sprowadza turystów w to miejsce to Zalew Porajski – sztuczny zbiornik wodny utworzony na rzece Warcie, z wieloma ośrodkami rekreacyjnymi. Poraj położony jest na północnym krańcu malowniczo rozlewającego się zalewu. To idealne miejsce na weekendowy wypoczynek, dla wędkarzy, miłośników sportów wodnych oraz leniuchowania na plaży, bowiem piaszczystych plaż i licznych atrakcji tu nie brakuje. Latem tłumnie zjeżdżają tutaj mieszkańcy nie tylko Częstochowy, ale też Śląska. Niedaleko z Poraja do miejscowości Żarki, która kryje wiele ciekawych zabytków. Przez Poraj przebiega szlak turystyczny prowadzący przez tzw. pętlę Zalew - wokół Jeziora Porajskiego o długości 15 km (szlak B - pętla leśna: Poraj Choroń - Dębowiec - Zaborze - Przybynów - Masłońskie). Odwiedzając Jurę Krakowsko- Częstochowską pełną atrakcji i malowniczych krasowych plenerów warto zobaczyć średniowieczne zamki: zamek w Olsztynie, Ogrodzieńcu, Zamek w Bobolicach… no i oczywiście odwiedzić Jurajską Przystań nad zalewem porajskim.

Więcej…

Atrakcje Obiektu

Jurajska Przystań posiada bezpośredni dostęp do zalewu Poraj z własnym pomostem do cumowania jednostek pływających. Bliskie sąsiedztwo akwenu wodnego zadowoli amatorów sportów wodnych i wędkarstwa. Istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego i rekreacyjnego (rowery, rowerki wodne, łódki, kajaki).

Wypożyczalnia CENNIK:
Rowery (tylko dla Gości Ośrodka) - 30 zł/dzień, 5 zł/h
Łódki  - 30 zł/h dla Gości Ośrodka, 40 zł/h dla Gości indywidualnych.

Goście mają do dyspozycji Strefę Relaksu wyposażoną balie ogrodowe, basen a także saunę. Przy ośrodku, tuż obok zbiornika Poraj znajduje się boisko do siatkówki oraz duży bezpieczny plac zabaw dla dzieci. Organizujemy również dodatkowe atrakcje dla naszych Gości: spływ kajakowy, rejs łódką, paintball, turniej siatkarski, zawody wędkarskie i wiele innych. Na całym terenie Jurajskiej Przystani jest bezprzewodowy dostęp do internetu. Zarówno Wi-Fi dla Gości jak i parking są nieodpłatne.

Więcej…